top of page

ŽYGIS IR JOGA NEPALE

CHALLENGE & BALANCE

Kelionės datos:
2023 spalio 22 - 2023 lapkričio 7

Kelionės kaina:
2180 EUR + Aviabilietai

Įsivaizduokite, kaip rytą pradedate puodeliu šilto gėrimo nepaprasto grožio kalnų ir gamtos apsuptyje, paskui išsiruošiate į dienos žygį, kuriame mėgaujatės Himalajų gamtos didybe ir harmonija. Po pietų jūsų laukia įvairios jogos praktikos, kad kūnas ir protas atsipalaiduotų ir ramiai apmąstytumėt dienos patyrimus.


Nepalas yra magiška kelionių kryptis. Didinga ir kvapą gniaužianti gamta, kabantys tiltai, jakai, spalvotosios maldos vėliavėlės. Tai snieguotų viršukalnių, šerpų, vienuolynų ir mantrų šalis. Šalis turtinga tradicijomis ir kultūra, o vietinių žmonių svetingumas ir kalnų kaimelių žavesys užburiantis.


Žygis Nepale, kabantys tiltai, jakai, Anapurnos kalnai, Himalajai

Kelionės metu žygiuosite vienu įspūdingiausiu ir gražiausiu pasaulio maršrutu Anapurnos regione, keliausime per Thorong La perėją ir aplankysime Tiličio ežerą, kuris telkšo net 4919 metrų aukštyje. Kasdien žygio patirtį ir dienos įspūdžius praturtinsim jogos, kvėpavimo ir sąmoningumo praktikomis.


Žygis Himalajuose, Anapurnos regione, Kalnai Nepale
Žygio Anapurnos regione akimirkos.

Lankysime žymias UNESCO pasaulio paveldo fonde įrašytas šventyklas ir vietoves Katmandu. Po žygio vieną dieną ilsėsimės Pokharoje. Pokaharoje yra mano mylimas kino teatras po atviru dangumi su nuostabia panorama į kalnus ir ežerus, galimybė išbandyti skrydį parasparniais, raftingas ir kitos pramogos. O galbūt po ilgų žygių norėsis pasilepinti masažu? Išgerti kokteilį su vaizdu į Phewa ežerą ar nueiti į koncertą? Žavioji Pokhara tikrai turi ką pasiūlyti.


Katmandu ir Pokhara miestai Nepale. Berniukas žvejoja Phewa ežere, šventyklos, kino teatras.
Katmandu ir Pokhara.

Anapurnos trasa yra vidutinio sudėtingumo. Nors ir nėra techniškai sudėtingas maršrutas, nelengvas jis dėl dviejų pagrindinių priežasčių:


Visų pirma tai pakankamai ilgas žygis. Per kalnus keliausime 11 dienų, per šį laiką nueisime apytiksliai 140 kilometrų. Vidutiniškai žygiuosime 6 valandas kasdien, o keliaujant per Thorong La perėją (5416 m aukštyje) žygis gali trukti nuo 7 iki 10 valandų.


Antra, tai žygis dideliame ir mums neįprastame aukštyje. Nemažai dienų praleidžiama 3500 m aukštyje ar aukščiau, įskaitant ir 5416 m aukštyje esančios Thorong La perėjos kirtimą. Žygiai aukštikalnėse yra sudėtingesni nei žygiai žemesnėse vietovėse dėl deguonies stygiaus, todėl reikalauja papildomo laiko, bei dėmesio tam, kad organizmas tinkamai aklimatizuotusi.


Mūsų komandą sudaro sertifikuoti ir patyrę vietiniai šerpai gidai, bei nešikai. Pastarieji pasirūpins, kad patiems nereikėtų nešti sunkių kuprinių, kas ženkliai palengvins kelionę. Vietiniai gidai pasirūpins, kad kalnuose keliautumėm saugiai. Tuo tarpu kasdienės jogos praktikos padės atpalaiduoti kūną, raumenis, bei pailsinti protą.


Kalnų kaimai Anarpurnos regione, Nepale, Žygis Anapurnos regione, lodžijos, Kelionė nepale
Kaimai ir kalnų gyvenimas Annapurnos regione.

Žygio metu mesite sau tikrą protinį ir fizinį iššūkį, prireiks ne tik gero fizinio pasirengimo, bet ir tvirto ryžto, bei valios.

Ankstesnė žygių kalnuose patirtis - privalumas, bet nebūtina.


Nepalas, kelionė į Nepalą, žygiai kalnuose, joga ir žygiai
2022 kelionės akimirkos

Gyvenimas - pusiausvyros tarp iššūkių, nuotykių ir poilsio ieškojimas, o ši "Challenge & Balance" kelionė - ne išimtis.


 

Kelionės maršrutas:


1 DIENA SKRYDIS VILNIUS - STAMBULAS - KATMANDU

Skrydis su Turkish Airlines su vienu sustojimu Stambule.

2 DIENA KATMANDU

Anksti ryte atskridus į Katmandu, oro uoste gaunamos vizos ir vykstama į viešbutį.

Pailsėję susipažinsime su žygio gidu, aptarsime žygio maršrutą ir kitas detales. Su vietiniu gidu aplankysime Pashupatinath šventyklą, šis šventyklų kompleksas, esantis ant Bagmati upės kranto, yra didžiausias Nepale. Taip pat Boudnanath stupą, kuri yra didžiausia Nepalo budistų stupa ir yra laikoma viena švenčiausių vietų.

Nakvynė: viešbutyje Katmandu

Maitinimas: nėra


3 DIENA KATMANDU - BESISHAGAR - DHARAPANI

Po pusryčių susiruošiame dienos kuprines ir paruošiame daiktus nešikams. Daiktų perteklių paliekame saugoti viešbutyje. Šiandien apie 9 valandas važiuosime į žygio pradžią. Vyksime į Beshishagar miestelį kur persėsim į džipus ir keletą valandų važiuosime kalnų keliais. Pirmoji nakvynė kalnuose.

Nakvynė: svečių namai (1943m).

Maitinimas: pusryčiai, vakarienė.

4 DIENA DHARAPANI - CHAME ~ 15 km | 4 -5 val.

Pirmoji žygio diena! Keliausime miškinga kalnų vietove, kol galiausiai netoli Chayamje kaimo atsivers pirmieji vaizdai į aukštikalnes, Manaslu, Anapurną || ir Anapurną |V.

Nakvynė: svečių namai (2713m).

Maitinimas: pusryčiai, pietūs, vakarienė.

5 DIENA CHAME - PISANG ~ 15 km | 4-5 val.

Šiandien toliau keliausime pro miškus, krioklius, upes, kirsime kabantį tiltą, nuo kurio atsivers vaizdas į stūksančią Paungda Danda uolos sieną.

Nakvynė: svečių namai (3292m).

Maitinimas: pusryčiai, pietūs, vakarienė.


6 DIENA PISANG - MANANG ~ 17 km | 5-6 val.

Po pusryčių keliaujame į Manangą, tai pagrindinis kaimas Manango slėnyje turintis apie 400 gyventojų. Čia apsistosime dvi naktis. Kaime yra klinika, kino teatras, kepyklėlė, parduotuvės, bei galybė įvairaus sudėtingumo maršrutų dienos žygiams. Po pietų apsilankysime seminare ir dar kartą susipažinsime su aukštuminę liga, jos simptomais, bei prevencija.

Nakvynė: svečių namai (3540 m).

Maitinimas: pusryčiai, pietūs, vakarienė.

7 DIENA MANANG (Aklimatizacinis žygis)

Poilsis, aklimatizacinis žygis.

Nakvynė: svečių namai (3540 m).

Maitinimas: pusryčiai, pietūs, vakarienė.

8 DIENA MANANG - KHANGSAR ~6 km | 2 -3 val.

Šiandien nukrypstame nuo Anapurnos žiedo maršuto ir keliaujame link Tiličo ežero. Diena lengva, žygis truks 2-3 val. Apsistosime Khangsar kaime.

Nakvynė: svečių namai (3700 m).

Maitinimas: pusryčiai, pietūs, vakarienė.


9 DIENA KHANGSAR - TBC (TILICHO BAZINĖ STOVYKLA) ~ 9 km | 5 val.

Tiličo bazinėje stovykloje praleisime dvi naktis. Kelias kuriuo eisime nėra pats patogiausias ir maloniausias, tačiau kito pasirinkimo nėra. Bus tikras nuotykis pareikalausiantis dėmesingumo ir atsargumo.

Nakvynė: svečių namai (4150 m).

Maitinimas: pusryčiai, pietūs, vakarienė.

10 DIENA TBC - TILIČO EŽERAS - TBC ~ 14 km | 5 -6 val.

Dienos žygis prie Tiličo ežero ir dar viena galimybė tinkamai aklimatizuotis prieš kertant Thorong La perėją. Tiličo ežeras yra vienas aukščiausiai esančių pasaulio ežerų. Į žygį leisimės anksti ryte, nes po pietų neretai pakyla didelis vėjas. Pakilsime į 4949m aukštį.

Nakvynė: svečių namai (4150 m).

Maitinimas: pusryčiai, pietūs, vakarienė.

11 DIENA TBC - YAK KHARKA ~ 16 km | 5 - 7 val.

Atgal vėl keliaujame per susikaupimo reikalaujančią trasą, einame per Jarsang Khola slėnį į Yak Kharką miestelį. Nuo čia galėsim pastebėti, kad retėja augmenija, mažėja vaikštinėjančių jakų.

Nakvynė: svečių namai (4050 m).

Maitinimas: pusryčiai, pietūs, vakarienė.


12 DIENA YAK KHARKA - THORONG PHEDI ~ 7 km | 3 - 5 val.

Kelias leidžiasi žemyn ir 4310 m aukštyje kerta upę, o tada kylame į Thorong Phedi, esantį 4420 m aukštyje. Galime rinktis: likti čia nakvoti ir kitą rytą pradėti labai anksti arba tiesiog pailsėti ir dar 45 min. keliauti į aukštutinę stovyklą 4880 m aukštyje, kur galime praleisti naktį - ten daug šalčiau ir sunkiau miegoti dėl didesnio aukščio, todėl spręsime pagal visos grupės savijautą.

Nakvynė: svečių namai (4450 m).

Maitinimas: pusryčiai, pietūs, vakarienė.


13 DIENA THORONG PHEDI - THORONG LA PERĖJA - MUKTINATH ~ 14 km | 7 - 9 val.

Didžioji diena - Torong La perėja! Išeisim labai anksti ryte.Tai ilgiausia ir fiziškai sunkiausia žygio diena. Čia prireiks didelių valios pastangų ir ryžto, nes galva svaigs ne tik nuo himalajų grožio, bet ir nuo aukščio. Žygio metu pakilsime net į 5416m aukštį ir galiausiai leisimės apie 1616m žemyn į Muktinath kaimelį. Muktinath'as yra viena švenčiausių vietų Himalajuose į kurią vyksta viso pasaulio piligrimai.

Nakvynė: svečių namai (3800 m).

Maitinimas: pusryčiai, pietūs, vakarienė.

14 DIENA MUKTINATH - JOMSOM ~ 20 km | 6 val.

Paskutinioji žygio diena. Keliausime į Jomsom, kitaip dar vadinamą Nepalo obuolių sostine. Tai gali būti pakankamai lengva žygio diena, tačiau jei mums nepasiseks ir pūs stiprus vėjas diena gali būti labai varginanti.

Nakvynė: svečių namai (2720 m).

Maitinimas: pusryčiai, pietūs, vakarienė.

15 DIENA JOMSOM - POKHARA ( 30 min skrydis)

Po pusryčių vienu pirmųjų skrydžių vyksime į Pokharą, antrą pagal dydį Nepalo miestą. Jei skrydis atšaukiamas dėl blogų oro sąlygų, gali tekti leistis žemyn vietiniais džipais ir autobusais (8-9 val. kelio). Laisvas laikas Pokharoje. Pasirinkimų čia išties daug: nuo skrydžių parasparniais iki masažų ar vakaro kino teatre po atviru dangumi.

Nakvynė: viešbutyje Pokharoje.

Maitinimas: pusryčiai.

16 DIENA POKHARA - KATMANDU

Papusryčiavus privačiu transportu keliausime atgal į Katmandu. Kelyje užtruksime 6-8 valandas. Atvykus laisvas laikas ir poilsis.

Nakvynė: viešbutyje Katmandu.

Maitinimas: pusryčiai, vakarienė.

17 DIENA SKRYDIS KATMANDU - STAMBULAS - VILNIUS

Anksti ryte vykstame į oro uostą ir keliaujame namo. Grįžtame kitos dienos rytą 10:50.

Maitinimas: pusryčiai.

Pastabos:

 • Gyvensime dviviečiuose kambariuose, tačiau išimtinais atvejais kalnuose gali tekti kambarį dalintis su daugiau grupės keliautojų.

 • Nurodytas važiavimo laikas gali keistis priklausomai nuo kelių būklės, eismo , bei oro sąlygų.

 • Žygio maršrutas taip pat gali būti koreguojamas priklausomai nuo kelių būklės, oro sąlygų ir kitų nuo mūsų nepriklausančių įvykių. Tokiu atveju bus siūlomi alternatyvūs maršrutai.

 • Prieš kelionę rekomenduojama pasitarti su gydytoju dėl savo sveikatos būklės. Dėl rekomenduojamų skiepų kreiptis į ULAC.

 • Keliautojo pasas privalo galioti ne mažiau nei 6 mėn. nuo kelionės pabaigos.


Kelionės organizatorius: UAB „Travel Planet“, įmonės kodas: 302807700

Į kelionės kainą įskaičiuota


 • Vietinis skrydis Jomsom - Pokhara + 15 kg bagažo skrydžio metu;

 • Visi programoje numatyti pervežimai;

 • Apgyvendinimas 3* viešbučiuose, dviviečiuose kambariuose su pusryčiais Katmandu ir Pokharoje;

 • Apgyvendinimas svečių namuose žygio kalnuose metu;

 • Pilnas maitinimas žygio metu (pusryčiai, pietūs ir vakarienės);

 • Visi reikiami leidimai žygiui kalnuose;

 • Vietinis angliškai kalbantis Šerpa gidas viso žygio metu;

 • Nešikai viso žygio kalnuose metu (neša iki 10 kg nuo keliautojo);

 • Sertifikuotos jogos mokytojos vedamos praktikos žygio metu;

 • Lietuviškai kalbančios kelionių vadovės paslaugos;

 • Ekskursija Katmandu lankytinuose objektuose ir vietinis angliškai kalbantis gidas;

 • Atsisveikinimo vakarienė Katmandu ir sertifikatų už įveiktą žygį įteikimas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota


 • Tarptautiniai skrydžiai Vilnius - Katmandu - Vilnius;

 • Nepalo viza (mokama oro uoste - 50 USD);

 • Programoje nenumatytas maitinimas;

 • Gėrimai;

 • Kelionės ir medicininių išlaidų draudimas;

 • Gelbėjimo ir evakuacijos paslaugos (jei bus reikalinga, svarbu pasirūpinti tinkamu draudimu);

 • Covid-19 testavimas (jei bus reikalinga);

 • Arbatpinigiai vietiniams gidams ir nešikams;

 • Kitos asmeninės išlaidos (dušas, baterijų krovimas, wi-fi žygio kalnuose metu jei yra mokęstis, suvenyrai)

 • Įėjimo mokęsčiai lankomuose objektuose Kathmandu (~15 USD)

Turite klausimų?


Mielai į juos atsakysiu!Rezervuokite laiką pokalbiui Zoom'e

arba parašykite man

contact@yogicadventures.com!

Sign up to be the first to know about new available Yogic Adventures!

bottom of page